28 Mart 2009 Cumartesi

BİR LİDER KAYBETTİK.

Sayın MUHSİN YAZICIOĞLU VE YANINDAKİ ARKADAŞLARIna yüce Allah'tan(cc) rahmet dilerim.Yakınlarının ve tüm TÜRKİYE'nin başı sağolsun.
Allah rahmet eylesin.
Sayın Muhsin Yazıcıoğlu ile olan bir anımı anlatmadan geçemeyeceğim.
Rahmetli ağabeyim Kubilay, yirmi yıl kadar önce,Muhsin Yazıcıoğlu ve Ökkeş Kenger'in(Semdinler)konuşmasını izlemem için ilk görev yerim olan Sanlıurfa'nın Birecik ilçesinden Mersin'e çağırdı.Ben de gittim.Ağabeyim beni iyice ''Sakın bizim yanımıza gelme '' diye tembihlemişti.Onlar protokolda, en önde oturuyorlardı.Direk yanlarına gittim.Kapalı spor salonunda üzerlerine gelen birinin olduğunu görünce,ağabeyim mecburen, biraz da kızarak ''Kardeşim Mehmet'' demek zorunda kaldı.Muhsin Bey ayağa kalktı ve benimle sarıldı.Arkasından Ökkeş Beyle tokalaştık.
Aradan hemen hemen bir on yıl geçmişti.Birecik'ten geçeceğinin haberini aldık.Ekibini karşıladık.Ben yanına gidip ''hoşgeldiniz ''dediğimde bana ismimle hitap ederek ''Mehmet,bizim çocuklar biraz susuz,onlara su götürebilir misin?'' dedi.Çok şaşırmıştım.On yıl sonra beni hatırladı ve ismimle hitap etti.Sevinmiştim.Sonra bir sürahi su alıp arabalarına götürdüm.Hanımı ve çocukları vardı.Hanımı tam tesettürlü bir hanımefendiydi.O mü'min yüzleri hayatım boyunca hiç unutmadım.
Rabb'ım sabırlar ihsan eylesin.
Bence o bir sehit.
Allah(cc) yattığı yeri nur eylesin Amin

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu son röportajını kazadan iki buçuk saat önce Anadolu Gençlik Dergisi'ne verdi. Yazıcıoğlu ''Kutlu doğum haftası'' kapsamında son verdiği röportajda Hz. Muhammed'e olan sevgisi şöyle dile getiridi:
AG: Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) ismini duyduğunuzda hissettikleriniz nelerdir?
Yazıcıoğlu: ''Hüzünleniyorum… Görevini yerine getiremeyen bir kölenin hicabı. Onun arkasında bıraktığı mirasa, onun istediği gibi sahip çıkamadık. Onu anlatamadık, çünkü onu anlayamadık. Onun adını duyduğumda bu nedenlerle hüzünleniyorum. Tüm peygamberlerin şahitlik yapacağı yargı gününde O'nun ümmetinden olma şerefini ve liyakatini inşallah taşırım. Allah onun şefaatinden bizleri mahrum etmesin.'' AG: Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) sizi en çok etkileyen yönü nedir?
Yazıcıoğlu: Allah Resulü mükemmeldi. Bu cümleden hareketle, O'nun bütün güzellikleri karakterine dercettiğini düşünüyorum; O harika bir liderdi. Mütevaziydi, hoşgörülüydü, müşfikti, aydındı, çile adamıydı, kısacası muhteşemdi. Bütün bunlara rağmen O bir insandı. O'nun, İlahi kelamda çokça zikredilen beşeri vasfını arka plana iterek O'nu dünyamızdan uzaklaştırdık ve aslında kendimize kötülük yaptık. Peygamber efendimiz bir insandı, onun en etkileyici tarafı her yönüyle "güzel insan" sıfatına sahip olmasıydı…
AG: Günümüzde toplum olarak O'nun hangi özelliğine ihtiyaç duyuyoruz? O'nu hangi beşeri vasfı ile özlüyorsunuz?
Yazıcıoğlu: O İlahi mesajı en iyi anlayan ve özümseyen kişiydi. Bütün beşeri vasıflarını özlüyoruz, hepsine ihtiyacımız var. Hepsini kaybettik, hepsinden uzaklaştık. Adalet, muhabbet, şefkat, özgüven, tefekkür, vefa, güven, dürüstlük, samimiyet… Allah Resulü, "Bir elime ayı, diğer elime de güneşi verseniz yine davamdan vazgeçmem!" cümlesini sadece diliyle ikrar etmedi. O böyle düşündü, böyle inandı, böyle konuştu ve böyle yaşadı… "Gerçekten İnanıyorsanız Üstünsünüz" ilahi düsturunu hayatının her anında ve her türlü şartta duruşuyla mücadelesiyle ispatladı.
Allah(cc) makamını cennet eylesin.Resulüne komşu etsin.
Türkiye bir yiğidini kaybetti. Türkiye bir liderini kaybetti.
Türkiye başın sağolsun!

Hiç yorum yok: